Skoleskemaer for 2018-2019

I skoleåret 2018-2019 har vi 4 stamklasser:

  • 0./1. klasse - klasselærer Jill Torp (JT)
  • 2./3. klasse - klasselærer Anette Jensen (AJ)
  • 4.-6. klasse - klasselærer Lis Dam Beck (LDB)
  • 7.-9. klasse - klasselærer Marie Winther (MW)

Eleverne er i nogle timer samlæst på forskellige hold - derfor er der forskellige skemaer (særligt for 6. og 7. klasse):

Tabulex Normalskema
0./1. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  MUS  LÆS  MAT  PRÆ  MAT
08:50-09:20  MUS  DAN  MAT  DAN  MAT
09:50-10:20  IDR  DAN  DAN  DAN  MAT
10:20-10:50  IDR  DAN  DAN  DAN  BIL
10:50-11:20  IDR  MAT  DAN  DAN  BIL
11:45-12:15  DAN  MAT  DAN  ENG  KRI
12:15-12:45  DAN  BIL  N/T  ENG  KRI
12:45-13:15  DAN    N/T    


2./3. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  DAN  LÆS  DAN  PRÆ  DAN
08:50-09:20  KRI  MAT  DAN  MAT  DAN
09:50-10:20  KRI  MAT  BIL  MAT  IDR
10:20-10:50  ENG  MAT  BIL  DAN  IDR
10:50-11:20  ENG  DAN  MAT  DAN  IDR
11:45-12:15  MUS  DAN  MAT  DAN  HIS
12:15-12:45  MUS  DAN  DAN  N/T  HIS
12:45-13:15  MUS    DAN  N/T  


4./5. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  MAT  LÆS  KRI  PRÆ  MAT LC
08:50-09:20  MAT  DAN  KRI  DAN  ENG LC
09:50-10:20  MUS  DAN  MAT  DAN  ENG
10:20-10:50  MUS  DA LC  MAT  BIL  ENG
10:50-11:20  MUS  DA LC  TYS  BIL  DA LC
11:45-12:15  VALG  MAT LC  N/T  HIS  MAD
12:15-12:45  VALG  MAT LC  N/T  HIS  MAD
12:45-13:15  VALG  IDR  N/T  TYS  MAD
13:25-13:55  ENG  IDR      DAN
13:55-14:25    IDR      DAN


6. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  MAT  LÆS  KRI  PRÆ  MAT LC
08:50-09:20  MAT  DAN  KRI  DAN  ENG LC
09:50-10:20  BIO  DAN  MAT  DAN  ENG
10:20-10:50  BIO  DA LC  MAT  GEO  ENG
10:50-11:20  BIO  DA LC  TYS  GEO  DA LC
11:45-12:15  VALG  MAT LC  TYS LC  HIS  MAT
12:15-12:45  VALG  MAT LC    HIS  TYS
12:45-13:15  VALG  IDR    F/K  TYS
13:25-13:55  ENG  IDR    F/K  DAN
13:55-14:25    IDR    F/K  DAN


7. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  KRI  LÆS  TYS  PRÆ  MAT LC
08:50-09:20  KRI  MAT  ENG  ENG  ENG LC
09:50-10:20  BIO  MAT  HIS  ENG  DAN
10:20-10:50  BIO  DA LC  HIS  GEO  DAN
10:50-11:20  BIO  DA LC  HIS  GEO  DA LC
11:45-12:15  VALG  MAT LC  TYS LC  MAT  MAT
12:15-12:45  VALG  MAT LC  DAN  MAT  TYS
12:45-13:15  VALG    DAN  F/K  TYS
13:25-13:55  DAN    IDR  F/K  
13:55-14:25  DAN    IDR  F/K  
14:25-14:55      IDR    


8./9. klasse
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:10-08:20  MOR  LÆS  MOR  PRÆ  MOR
08:20-08:50  KRI  LÆS  TYS  PRÆ  MAT LC
08:50-09:20  KRI  MAT  ENG  ENG  ENG LC
09:50-10:20  SAM  MAT  HIS  ENG  DAN
10:20-10:50  SAM  DA LC  HIS  TYS  DAN
10:50-11:20  SAM  DA LC  HIS  TYS  DA LC
11:45-12:15  VALG  MAT LC  TYS LC  MAT  ENG
12:15-12:45  VALG  MAT LC  DAN  MAT  GEO
12:45-13:15  VALG  F/K  DAN    GEO
13:25-13:55  DAN  F/K  IDR    BIO
13:55-14:25  DAN  F/K  IDR    BIO
14:25-14:55      IDR